Poznaję Boży świat, czyli pierwszoklasista na drodze wiary

Nauczanie religii dzieci w młodszym wieku szkolnym jest dla nauczyciela znacznym wyzwaniem. Lekcje katechezy to nie tylko przekaz treści nauczania, ale także wprowadzenie do życia chrześcijańskiego. Spełnianie tego odpowiedzialnego zadania powinny wspierać sumiennie dobrane materiały dydaktyczne i podręczniki. Przykładem takiej publikacji jest podręcznik dla 1 klasy szkoły podstawowej pt. “Poznaję Boży świat“, autorstwa Elżbiety Kondrak i Krzysztofa Mielnickiego.

Zawartość podręcznika “Poznaję Boży świat”

Publikacja “Poznaję Boży świat” została przygotowana w oparciu o podstawę programową nauczania katechezy. Zawiera 60 tematów lekcji pogrupowanych w 8 modułów tematycznych. Treści nauczania przedstawione są za pomocą starannie dobranych tekstów (w tym fragmentów Pisma Świętego) i bogatego materiału ilustracyjnego. Dodatkowo publikacja opatrzona została bogatą częścią praktyczną, zawierającą liczne łamigłówki, kolorowanki, naklejanki, linie do pisania itp. Tego typu zawartość podtrzymuje uwagę dziecka, skłania je do koncentracji oraz wyzwala w nim kreatywność i twórcze myślenie. Wspiera też umiejętności pisania oraz rozwój motoryki małej ucznia.

Wprowadzenie w życie chrześcijańskie z podręcznikiem “Poznaję Boży świat”

Poruszone w podręczniku zagadnienia są bliskie codziennym doświadczeniom dziecka. Stanowią punkt wyjścia do rozważań na temat wiary. Treści poświęcone odkrywaniu otaczającego świata, prowokują dziecko do zadawania pytań o jego Stwórcę. Lekcje dotyczące istotnych dla dziecka więzi międzyludzkich w rodzinie, szkole i grupie rówieśniczej w naturalny sposób prowadzą do wniosku, że tym, co je podtrzymuje, jest Boża miłość. Układ treści jest zgodny z biegiem okresem roku liturgicznego. Uczeń ma dzięki temu możliwość głębiej odkrywać znaczenie świąt chrześcijańskich i lepiej się do nich przygotować. W przystępny sposób wprowadzany jest w podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej. Poznaje Pana Jezusa, Matkę Bożą i świętych.

Podręcznik “Poznaję boży świat książka dostępna w księgarni internetowej” to wartościowe narzędzie wspierające proces nauczania religii w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Przedstawione w nim treści nauczania są dla dziecka przystępne, zrozumiałe i atrakcyjne. Dzięki niemu stawianie pierwszych kroków na drodze wiary stanie się dla ucznia żywą i barwną przygodą.