Kim jest Bóg

Jeżeli dziecko zada takie pytanie, to co właściwie można mu odpowiedzieć? Takie, które ma dopiero siedem, osiem lat? Albo nawet taki przedszkolak, który jest dopiero na etapie poznawania świata? Nie łatwe pytanie i nie każdy rodzic będzie wiedział, jak ma sobie z taką zagwozdką pojawić. Na szczęście, są książki jakie mogą stać się nie lada pomocą w odpowiedzi na to pytanie. To te książki, jaki dedykowane są na katechezy w szkole podstawowej. Jedną z nich jest Poznaję boży świat.

Religia w klasie pierwszej szkoły podstawowej

“Poznaję Boży świat. Podręcznik do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej” to książka, jaka została stworzona przez Elżbietę Kondrak i Krzysztofa Mielnickiego. To taki dobry początek do tego, aby dzieci zaczęły być świadomymi chrześcijanami. Nie jest to łatwe zadanie. W szczególności, że zadają oni wiele pytań. Ale po to właśnie została stworzona ta książka – aby móc zaspokoić ich ciekawość.

To właśnie dzięki temu dzieci mogą się dowiedzieć, że za każdą rzeczą – tą małą i tą dużą – stoi Bóg, który jest sprawcą wszystkiego. Można go “zaobserwować” w każdym miejscu, czy też w każdej rzeczy. Wystarczy się tylko dobrze przyjrzeć. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź dzieci znajdą w podręczniku, który znajduje się w użyciu w wielu placówkach szkolnych.

Podręcznik ma bogatą szatę graficzną, która stanowi nie lada atrakcję. W szczególności, że jeszcze nie każde dziecko będzie w stanie samodzielnie przeczytać zadania. Na szczęście, zdjęcia jakie są zamieszczone, są w stanie dużo dzieciom powiedzieć.

Najważniejsze to fakt, że dziecko samo zaczyna powoli rozumieć, jakie miejsce powinien zajmować Bóg w jego życiu. Ważne są również wartości, jakimi dzieci powinny się kierować. Nie tak łatwo to wszystko dzieciom wytłumaczyć, ale można liczyć na książki, gdzie wszystko zostaje wyjaśnione w przyjazny sposób.

Książka dedykowana jest dla szkoły, ale rodzice mogą z niej korzystać samodzielnie, także w domach, razem ze swoimi dziećmi.